BRINJSKI MALIŠANI BRONČANI NA OLIMPIJADI DJEČJIH VRTIĆA

• BRINJSKI MALIŠANI BRONČANI NA OLIMPIJADI DJEČJIH VRTIĆA

U organizaciji Dječjeg vrtića “Ciciban” iz Otočca, u srijedu 16.5.2018.g. u sportskoj dvorani u Otočcu održan je Olimpijski festival dječjih vrtića sa područja Ličko-senjske županije.

Na Olimpijadi dječjih vrtića, u pratnji njihovih odgajateljica, Ružice Perković, Danijele Rogić-Matičić i Antonije Ugarković, nastupili su i mališani iz DV Tratinčica Brinje koji su zauzeli odlično treće mjesto u ukupnom poretku dječjih vrtića.

Natjecanja su bila u više disciplina i to:
– trčanje 50 m (dječaci i djevojčice)
– štafeta 4×25 m (dječaci i djevojčice)
– skok u dalj s mjesta (dječaci i djevojčice)
– bacanje loptice (dječaci i djevojčice)
– mali nogomet (dječaci i djevojčice)

U skoku udalj s mjesta, za brinjske Tratinčice nastupila je Leona Ljubojević i zauzela odlično drugo mjesto. U trčanju 50 m za djevojčice, boje Brinja branila je također Leona Ljubojević te je bila treća u ukupnom poretku.

Brinjski dječaci su se istakli u trčanju štafete 4*25m te zauzeli drugo mjesto i osvojili srebrne medalje. Za brinjski vrtić, štafetu su trčali Albert i Hubert Galetić, Mateo Krznarić i Leonardo Cindrić.

Ukupni pobjednik natjecanja bio je DV Pahuljica iz Gospića, a nagradu za fairplay dobio je DV Slapić iz Korenice.